Mimo, że tegoroczne ferie zimowe powoli przechodzą już do historii, młodzi mieszkańcy gminy Tarnów będą mogli zaliczyć je do udanych. W reżimie sanitarnym, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, odbyło się w sumie kilkadziesiąt bezpłatnych zajęć dla dzieci i młodzieży. W Domach Kultury oraz w bibliotekach było sportowo, naukowo i artystycznie. Na zakończenie organizator, czyli Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów wraz z Centrum Sztuki Mościce zaprosili dzieci na „Kinowe zakończenie ferii” – seans filmowy „Wiki i jej sekret”.

Było zarówno coś dla miłośników sportu - Zimowa nauka pływania czy Akademia Piłkarska, zajęcia z podstaw robotyki, warsztaty komputerowe dla najmłodszych, podstawy gry w szachy, dzień gier planszowych, konkursy i zabawy z książką, ale i zajęcia taneczne, wokalne, warsztaty dziennikarsko-recytatorskie, a nawet podstawy cheerleadingu. Chętni korzystali także z oferty gminnych bibliotek oraz Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej.

-Jestem tu, bo jestem zainteresowana tymi zajęciami. Zamiast siedzieć w domu i grać na komputerze, mogę, wraz z siostrą, aktywnie spędzić czas. Bawimy się i uczymy, i to jest fajne – mówi Julia z Jodłówki - Wałek. -Bardzo mi się tu podobało i mam nadzieję, że wrócę za rok. Jest trochę sportu, ale są też inne zajęcia. Mogłem pogodzić to, czym się interesuję – mówi Szymon ze Zgłobic.

Zainteresowanie zajęciami „Z nami nuda się nie uda” było spore. Poszczególne propozycje notowały komplety uczestników. Ze względu na sytuację epidemiczną, obowiązywały limity, a liczba miejsc była ograniczona. {Play}