Projekt pod takim tytułem realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo we współpracy z bibliotekami publicznymi, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat), które po raz pierwszy odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie specjalną Wyprawkę Czytelniczą, a w niej m.in. książkę „Pierwsze czytanki dla...”  oraz Kartę Małego Czytelnika. W akcji uczestniczą wszystkie gminne książnice: w Woli Rzędzińskiej, Tarnowcu oraz w Zgłobicach.

Zgodnie z projektem, za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, dziecko otrzymuje naklejkę. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie uhonorowane imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze pasje. Po zebraniu pierwszych 10 naklejek dziecko może otrzymać kolejną Kartę Małego Czytelnika. Dzieci, które są już czytelnikami z poprzedniej edycji, mogą otrzymać nową kartę do zbierania naklejek. Wyprawki są obecnie wydawane dzieciom z roczników 2015–2018.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom książek oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. -Dzięki akcji dzieci poznają ważne miejsca na czytelniczej mapie swojego regionu lub miejscowości, czyli bibliotekę i zostaje jej pełnoprawnym czytelnikiem – mówi kierownik ds gminnych bibliotek Łukasz Prokop.

A już niebawem poinformujemy o specjalnym konkursie zorganizowanym w ramach akcji „Mała książka – wielki człowiek”. Bądźcie czujni! {Play}