Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace remontowo – budowlane w dwóch obiektach na terenie gminy Tarnów. Dzięki temu remizy OSP w Jodłówce – Wałkach oraz w Woli Rzędzińskiej będą jeszcze bardziej wielofunkcyjne. Obydwie inwestycje pochłoną 180 tys. zł. Są to pieniądze w całości pozyskane przez gminę Tarnów dla strażaków ochotników z puli środków jaką dysponuje Lokalna Grupa Działania Zielony Pierścień Tarnowa.

Inwestycje dotyczą modernizacji i zakupu wyposażenia w tzw. częściach kulturalnych obiektów, z których korzystają nie tylko strażacy ochotnicy, lecz także panie z Kół Gospodyń Wiejskich czy Klubów Seniora. To w tych miejscach odbywają się różnego rodzaju spotkania okolicznościowe, zajęcia pozalekcyjne czy kółka zainteresowań.

Prace remontowo – budowlane w Jodłówce – Wałkach dotyczą przede wszystkim remontu klatki schodowej i kuchni wraz z wyposażeniem oraz modernizacji sanitariatów. Ich wartość to 80 tys. zł. -Super sprawa, że mamy szansę na wyremontowanie naszych pomieszczeń. Potrzebne jest generalne wyposażenie kuchni i odnowienie klatki schodowej. Po zalaniu obiektu przed dwoma laty, sami, we własnym zakresie, zrobiliśmy co najpilniejsze, dokonaliśmy bieżących napraw, ale trzeba to odnowić kompleksowo – mówi prezes OSP w Jodłówce – Wałkach, Lucjan Olszówka.

Z kolei w Woli Rzędzińskiej, za 100 tys. zł., zaplanowano wymianę instalacji elektrycznej w kuchni na piętrze budynku, roboty budowlano – montażowe w kuchni wraz z jej wyposażeniem. -O wykonanie tych prac aż się prosi. Instalacja elektryczna nie była wymieniana od początku istnienia budynku, podobnie z malowaniem niektórych pomieszczeń. Obiekt trzeba odświeżyć ze względów estetycznych i funkcjonalnych. A naszą kuchnię chcemy doprowadzić do współczesnych standardów – mówi prezes OSP w Woli Rzędzińskiej, Krzysztof Płaneta.

Dodajmy, że prace remontowe w obydwu budynkach potrwają kilka miesięcy.

Z puli środków Lokalnej Grupy Działania Zielony Pierścień Tarnowa gmina Tarnów pozyskała także pieniądze na wydarzenia o charakterze kulturalno – patriotycznym. Pomoc finansowa pokryje ich koszty w całości. {Play}