Gminne Halowe Zawody Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbyły się w niedzielę, 6 lutego, w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych.

Zawody rozpoczęły się od złożenia meldunku przez Komendanta Gminnego ZOSRP dh Daniela Gniewka, meldunek przyjęła zaś Prezes Gminna ZOSPRP dh Katarzyna Biel.

Do zadań druhów należało m.in.: przeniesienie gaśnicy w wyznaczone miejsce, rozłączenie podpiętych węży W52, przeniesienie ich i ponowne spięcie, bieg pod płotkiem, wyciągnięcie sprzętu wskazanego przez sędziego. Po blisko dwóch godzinach zmagań, pokonaniu toru przeszkód przez każdego uczestnika dwukrotnie, wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować gminę Tarnów podczas zawodów powiatowych. Na podium stanęli:

Drużyna żeńska:
I MIEJSCE – Anna Czuba (OSP Zbylitowska Góra)
II miejsce – Gabriela Gniewek (OSP Koszyce Małe)
III miejsce – Katarzyna Krzemień (OSP Zbylitowska Góra)
IV miejsce -  Oliwia Stańczyk (OSP Koszyce Małe)

Drużyna męska:
I miejsce – Marek Kudroń (OSP Koszyce Małe)
II miejsce – Dawid Kołton (OSP Wola Rzędzińska)
III miejsce – Piotr Dziubak (OSP Koszyce Małe)
IV miejsce – Michał Sarad (OSP Koszyce Małe)

Dyplomy, medale oraz upominki otrzymali wszyscy uczestnicy. Organizatorem zawodów był Zarząd Gminny ZOSPRP, natomiast całe przedsięwzięcie wsparło Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. {Play}