Dlatego, w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnowie, po raz kolejny, proponuje absolwentom miejsca stażowe. Osoby zainteresowane mogą składać podania wraz z uzasadnieniem na Dzienniku Podawczym, na parterze budynku, przy ul. Krakowskiej 19. Propozycja jest adresowana głównie do młodych mieszkańców gminy Tarnów. To dla młodzieży możliwość ukierunkowania i rozeznania zawodowego, a dla urzędu – realna pomoc zwłaszcza w drobnych czynnościach administracyjnych.

-Nasz urząd jest otwarty na młodych, doświadczenie pokazuje, że wielu z nich po odbytych stażach zostaje naszymi pracownikami. To dla nich dobry wstęp do pracy zawodowej, a dla urzędu - także oszczędności. Posiłkowanie się pracownikami zatrudnianymi w ramach programów przeciwdziałania bezrobociu z Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie to również realne redukcje kosztów utrzymania gminy – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Warto dodać, że Urząd Pracy w stu procentach refunduje zatrudnienie stażystów, a czas trwania stażu wynosi 6 miesięcy.

W Urzędzie Gminy Tarnów i jednostkach podległych jest ponadto możliwość zorganizowania nieodpłatnych praktyk studenckich i uczniowskich. Odbywają się one w czasie dogodnym dla obu stron. Dotychczas z tej formy współpracy i zdobywania pierwszych szlifów zawodowych korzystali m.in. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, Uniwersytet Rzeszowski, Uniwersytet Pedagogiczny i Rolniczy w Krakowie, Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie, Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych, Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych czy Ochotnicze Hufce Pracy w Tarnowie. W ten sposób współpraca Urzędu Gminy Tarnów z uczelniami wyższymi i tarnowskimi szkołami ponadpodstawowymi realizuje się w praktyce.

-Młodzi są kreatywni i pełni zapału, wnoszą sporo energii i nierzadko, także dobre pomysły – dodaje Grzegorz Kozioł. {Play}