Najnowsze i najgłośniejsze tytuły są już we wszystkich książnicach na terenie w gminy Tarnów – w Zgłobicach, w Woli Rzędzińskiej oraz w Tarnowcu. Lada chwila będą dostępne dla wypożyczających. -A jest w czym wybierać, bo to prawdziwe czytelnicze gratki w różnych gatunkach– mówi kierownik ds gminnych bibliotek, Łukasz Prokop.

Są m.in. pozycje z literatury obyczajowej: Katarzyna Michalak – „Najpiękniejszy sen” czy długo wyczekiwany finał sagi mazurskiej Nicholas Sparks – „Jedno życzenie”, Agnieszka Lingas-Łoniewska – „Śniadanie z Arsenem”, Maja Drożdż „Przekonanie” oraz Edyta Świętek – saga „Niepołomice” – powieść obyczajowa z wątkiem historycznym.

Wśród nowości znajdziemy także m.in. książki z gatunku kryminał/thriller: Remigiusz Mróz – „Projekt Riese”, Hanna Greń – „Sam w dolinie”, T. R. Regan – „Gniew matki”.

Jest też literatura faktu: Lidia Maksymowicz „Dziewczynka, która nie potrafiła nienawidzić” – opowieść o dziewczynce, która przeżyła piekło obozu Auschwitz-Birkenau.

Dodajmy, że w bibliotekach pojawiło się ok. 60 nowości wydawniczych, ale to dopiero początek. -Wkrótce na biblioteczne półki trafią kolejne tytuły – dodaje Łukasz Prokop.

Przypomnijmy, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów zdecydowało, że biblioteka w Woli Rzędzińskiej będzie otwarta również w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach 8.00-13.00. Wszystkie gminne książnice czynne są codziennie, od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 17.00. {Play}