W Domu Kultury w Zbylitowskiej Górze ul. Sportowa 3, od dnia 3 marca będzie działał Gminny Magazyn Pomocy, czyli stały punkt zbiórki darów dla obywateli Ukrainy.

Będzie on czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 16:00.

Można do niego przewozić rzeczy ze zbiórek organizowanych na terenie gminy Tarnów, jak i indywidualnie dostarczać rzeczy. Przypomnijmy, że listy najpotrzebniejszych rzeczy stale są aktualizowane i dostępne na stronach Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

W sprawach związanych z funkcjonowaniem magazynu można się kontaktować z koordynatorem ds. uchodźców w gminie Tarnów – tel. 663911070.

Zorganizowany punkt, będzie tworzył Wojewódzki Systemu Koordynacji Pomocy dla Ukrainy. Przedmioty gromadzone w nim będą sortowane, a następnie dostarczane do Powiatowego Magazynu, który mieści się w Wojniczu, gdzie nastąpi podział zebranych rzeczy na te przeznaczone dla Ukraińców przebywających na terenie Polski, jak i te, które będą przewożone na Ukrainę poprzez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. {Play}