Zainteresowanie przerosło oczekiwania – zainicjowana przez poseł Annę Pieczarkę i starostę tarnowskiego Romana Łucarza akcja pod takim hasłem, spotkała się z bardzo dobrym odzewem. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, panie z Urzędu Gminy Tarnów oraz jednostek podległych (m.in. z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Kultury i Bibliotek, Straży Gminnej czy szkół), zebrały prezenty dla kobiet z Ukrainy, które zamieszkały na naszym terenie. Radości nie było końca. -Miło jest widzieć uśmiech na ich twarzach. Nasze pospolite ruszenie i zebranie tylu miłych drobiazgów jest źródłem autentycznej radości – mówi poseł Anna Pieczarka.

Mieszkanki Ukrainy otrzymały od swoich koleżanek z Urzędu Gminy Tarnów i instytucji podległych głównie kosmetyki i produkty dedykowane kobietom. - Praktyczne prezenty, które przydadzą się na co dzień. To naprawdę świetna i miła inicjatywa – mówi wójt Grzegorz Kozioł, który spotkał się z obdarowywanymi. -Bardzo się cieszę, że mogę w tym uczestniczyć, na przyniesienie prezentów nikogo nie trzeba było namawiać, to taki nasz gest solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadkami – dodaje Sylwia Lewicka z Urzędu Gminy Tarnów.

Kobiety z Ukrainy chcą być pomocne i podejmują różnego rodzaju aktywności – uczestniczą w pracach porządkowych czy pomagają w przygotowywaniu żywności w miejscach, w których zamieszkują. -Jesteśmy przyzwyczajone do pracy i tu też chcemy pracować. Będziemy pomagać i angażować się w przydatne zajęcia. Jesteśmy ogromnie wdzięczne za Waszą pomoc – mówi jedna z nich.

W ramach akcji „Kobieta – Kobiecie” w samej tylko gminie Tarnów przygotowano w sumie ok. 120 prezentów dla mieszkanek Ukrainy. Warto dodać, że do inicjatywy przyłączyły się także panie zatrudnione w jednostkach samorządowych w pozostałych gminach powiatu tarnowskiego. {Play}