Co to były za emocje! W minioną niedzielę, 13 marca, w Hali Widowiskowo Sportowej w Koszycach Wielkich odbyły się IV Zawody Halowe Sportowo Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiat tarnowskiego. Organizatorem był Oddział Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Patronat nad wydarzeniem objął starosta powiatu tarnowskiego. Otwarcia i powitania zgromadzonych drużyn oraz gości dokonali prezes powiatowy ZOSPRP  dh Łukasz Łach, poseł RP Anna Pieczarka, p.o komendanta PSP  w Tarnowie Maciej  Wolański oraz prezes gminny ZOSPRP dh Katarzyna Biel.

W celu sprawnego przebiegu zawodów wiceprezes powiatowy ZOSPRP dh Łukasz Giemza omówił ich przebieg i zasady. Nad prawidłowym wykonaniem zadań czuwał zespół sędziów powiatowych kolegium sędziowskiego.

Po blisko trzech godzinach udało się wyłonić zwycięzców w kategorii indywidualnej żeńskiej, męskiej oraz drużynowej żeńskiej i męskiej. -Nie było łatwo, bo nasza młodzież jest świetnie przygotowana, a konkurencje naprawdę wymagające – ocenia komendant gminny OSP w gminie Tarnów, Daniel Gniewek. -Poziom zawodów był bardzo wysoki, miło patrzeć jak młodzi ludzie świetnie sobie radzą z poszczególnymi zadaniami – mówi wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał dyplom za udział oraz medal z rąk wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła, wicestarosty powiatu tarnowskiego Jacka Hudymy, p.o Komendanta PSP Macieja Wolańskiego, prezesa zarządu powiatowego ZOSPRP dh Łukasza Łacha oraz wiceprezesa powiatowego ZOSPRP dh Andrzeja Jarochy.

Najlepszym wręczono dyplomy za poszczególne miejsca oraz puchary. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia.

>>> WYNIKI <<<