W związku z rosnącymi potrzebami w zakresie pomocy mieszkańcom Ukrainy, którzy na naszym terenie znaleźli bezpieczne schronienie, Urząd Gminy Tarnów wraz z Centrum Kultury i Bibliotek uruchamiają dodatkowe punkty zbiórek darów. -Jesteśmy bogatsi o dwa tygodnie doświadczenia w kwestii pomocy Ukraińcom. Wiemy, że wciąż najbardziej potrzebna jest żywność, z której przygotowywane są posiłki dla tych, którzy zamieszkują w obiektach komunalnych oraz środki higieny osobistej – mówi zastępca dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek, Ewa Kubisztal. Ruszają też dodatkowe punkty zbiórek.

Dary można przywozić jak dotychczas do Gminnego Magazynu Pomocy w Zbylitowskiej Górze, który jest czynny dwa razy w tygodniu – we wtorki i czwartki, w godzinach od 12.00 do 16.00, jak również bezpośrednio do miejsca zakwaterowania uchodźców w mieniu komunalnym – do Domu Kultury w Radlnej przez cały tydzień (również w soboty), w godzinach od 8.00 do 16.00.

To jednak jeszcze nie koniec. Aby ułatwić mieszkańcom logistykę w zakresie udzielania wsparcia uchodźcom, zapadła decyzja o uruchomieniu kolejnych punktów pomocowych, także w innych częściach gminy Tarnów. Mowa o bibliotece w Woli Rzędzińskiej i Tarnowcu. Tam dary można przywozić codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 17.00. {Play}