Przyroda budzi się do życia. W wielu miejscowościach gminy Tarnów zakwitły już posadzone jesienią kwiaty. Lada chwila drzewa i krzewy wypuszczą kolorowe pąki. Pięknieją place, skwery, centra wsi i prywatne posesje. Trwają nasadzenia roślinności, które realizują pracownicy gospodarczy Urzędu Gminy Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek.

Kolejne nasadzenia są także prowadzone na terenie powstającego przy orliku parku w Tarnowcu.

Krokusy, czyli te najbardziej kojarzące się z wiosną kwiaty zakwitły w wielu miejscach gminy Tarnów. Nie brakuje ich w żadnej miejscowości, ozdabiają centra wsi, place przy Domach Kultury czy gminne pasy zieleni. A wszystko to dzięki jesiennej pracy pracowników Urzędu Gminy Tarnów czy Centrum Kultury i Bibliotek, którzy zasadzili wtedy tysiące cebulek krokusów. Kwiaty te mienią się teraz różnymi kolorami.

Budzącej się do życia po zimie przyrodzie towarzyszy intensywne, pozimowe sprzątanie. Prace porządkowe wykonują zarówno mieszkańcy, pracownicy gminy Tarnów, wsparli ponadto przebywający na naszym terenie uchodźcy. Ziemia przygotowywana jest pod kolejne nasadzenia. Porządkowane są skwery i inne, publiczne miejsca - chodniki, ścieżki rowerowe czy ulice.

Pozimowe prace na drogach dotyczyć będą także łatania ubytków w jezdniach. {Play}