Kilkunastoosobowa grupa uczestników zajęć plastycznych odbywających się w tej placówce, zajęła II miejsce w kategorii stoisko wielkanocne w 31. Regionalnym Konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy. Organizatorem było Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

Seniorzy pracowali pod czujnym okiem opiekunki zajęć, Małgorzaty Matug. -Przygotowanie własnoręcznie wykonanych i tradycyjnie zdobionych pisanek, kolorowych palm i wiosennych dekoracji zajęło im kilka tygodni – mówi kierownik Dziennego Domu Senior + w Nowodworzu, Halina Pinas. Efekt jest znakomity – stoisko wielkanocne z Nowodworza zachwyca jakością wykonania!

Każdy z seniorów otrzymał specjalny dyplom potwierdzający udział w tym prestiżowym konkursie, a symboliczna nagroda pieniężna zostanie przeznaczona na zakup materiałów plastycznych do wykorzystania na kolejnych zajęciach.

Prace konkursowe były prezentowane w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie. To przede wszystkim zdobione rożnymi metodami pisanki, różnobarwne palmy czy kwiaty z bibuły. Można je było również nabyć na specjalnym kiermaszu. {Play}