Gmina Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Stowarzyszenie PASSIONART zapraszają solistów, chóry i zespoły do udziału w eliminacjach do VII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. Wydarzenie odbędzie się 18 maja od godz. 9:00 w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Patronat nad Festiwalem objął Minister Edukacji i Nauki.
 
W Festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci ze szkół muzycznych I i II stopnia). Dolna granica wieku uczestnika wynosi 6 lat.

Przedmiotem Festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane z historią Polski, a w szczególności z dziejami I Rzeczypospolitej Konfederacji Barskiej, przez utratę Niepodległości, czasy Powstań Narodowych, I wojnę światową i odzyskanie Niepodległości, Międzywojnie, II wojny światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego, walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych po II wojnie światowej oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności.

Zwycięzcy eliminacji, które odbędą się w Koszycach Małych, wezmą udział w Koncercie Galowym w Krakowie, który odbędzie się w listopadzie 2022 roku w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

Zgłoszenia na Festiwal zawierające kartę uczestnika należy przesłać mailem lub złożyć osobiście do dnia 13 maja 2022 roku do: Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów w Tarnowie, ul. Krakowska 19, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W razie jakichkolwiek pytań Centrum Kultury prosi o kontakt pod numerem tel. 14 688 01 37. Regulamin Festiwalu oraz karta zgłoszenia załączona jest poniżej. {Play}

>>> REGULAMIN <<<

>>> KARTA UCZESTNIKA <<<