Przed nami gminne obchody Święta Narodowego 3 Maja połączone z biało-czerwonym rajdem rowerowym. Będzie patriotycznie, rodzinnie, radośnie i biało-czerwono!

O godz. 12.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej odbędzie się w Msza św. w intencji Ojczyzny, następnie uroczystości patriotyczne na Placu Bohaterów Armii Krajowej w centrum wsi. Tam też wybrzmią „Dźwięki nadziei”, czyli  Koncert Polsko-Ukraińskiej Orkiestry Kameralnej, złożonej z muzyków pochodzących z wielu ukraińskich miast, takich jak Odessa, Kijów, Lwów, Charków i innych. Dźwięki te to symboliczna szansa na przywrócenie nadziei, stabilności i powrót do normalnej pracy dla muzyków, którzy z powodu wojny musieli uciekać z Ukrainy.

Wydarzenie – tradycyjnie już –  zakończy biało-czerwony rajd rowerowy. Zaprośmy rodzinę, sąsiadów i znajomych, ubierzmy się na biało-czerwono i wyruszmy w symboliczną trasę – Szlakiem Armii Krajowej – ulicami Woli Rzędzińskiej i Jodłówki-Wałek. Na wszystkich patriotów, zwłaszcza tych najmłodszych, czekają biało-czerwone chorągiewki, gadżety, dyplomy i medale, a także nagrody główne! Zapisy już od godz. 11.00 na miejscu wydarzenia oraz w linku poniżej.