Patriotycznie – o historii i z biało-czerwoną chorągiewką w tle – tak będą wyglądały ostatnie dni kwietnia we wszystkich przedszkolach i szkołach podstawowych gminy Tarnów. Dla najmłodszych – przedszkolaków i uczniów klas I-III w dniach 28-29 kwietnia odbędą się patriotyczne spotkania z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast w tym roku dla najstarszych uczniów czterech szkół podstawowych – klas VII-VIII w Woli Rzędzińskiej II, Tarnowcu, Zgłobicach i Koszycach Wielkich 28 kwietnia wójt Grzegorz Kozioł poprowadzi lekcje historii „Sprawa Polska w czasie II wojny światowej”. Akcje patriotyczne organizuje Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

O znaczeniu symboli i barw narodowych, o Mazurku Dąbrowskiego, o wartościach patriotycznych opowiedzą przedszkolakom i uczniom klas I-III poseł na Sejm RP Anna Pieczarka oraz przedstawiciele samorządu gminy Tarnów – wójt Grzegorz Kozioł, zastępca Sławomir Wojtasik, przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera. Każdy z małych patriotów otrzyma biało-czerwoną chorągiewkę oraz słodki upominek wraz z edukacyjną ulotką o symbolach narodowych, zawierającą specjalne zaproszenie na obchody Święta Narodowego 3 Maja w Woli Rzędzińskiej.

Szczegółowy harmonogram poszczególnych spotkań znajduje się poniżej. {Play}