Co łączy budynek zabytkowego dworu w Koszycach Małych, centrum Koszyc Wielkich i Tarnowca? - w tych miejscach na terenie gminy Tarnów będą realizowane nowe inwestycje finansowane w znacznej części z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Place budowy zostały właśnie przekazane wykonawcom. -Pozyskaliśmy spore środki zewnętrzne i dzięki nim znów możemy zmieniać oblicze naszej gminy. Dziękuję za wsparcie w tym zakresie przede wszystkim Pani poseł Annie Pieczarce – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

W Koszycach Małych realizowana będzie jedna z największych inwestycji w tym roku. To modernizacja zabytkowego budynku dworu wraz z zagospodarowaniem terenu dla potrzeb lokalnej społeczności. W części obiektu będzie się mieścić Centrum Historii i Sztuki. Koszt przedsięwzięcia to ok. 5 milionów złotych.

Centra wsi w Koszycach Wielkich i Tarnowcu rozbudowane zostaną m.in. o tężnie solankowe. W obydwu przypadkach mowa jest o szerszym podejściu do tematu, czyli także zagospodarowaniu centrów wsi. Obydwa zadania zakończą się w 2023 roku. Koszt każdej z inwestycji to ok. 2 milionów złotych.

Zarówno w Koszycach Małych, Koszycach Wielkich, jak i w Tarnowcu prace budowlane rozpoczną się lada chwila. Każde z wymienionych zadań służyć będzie mieszkańcom, poprawi też znacznie wizerunek poszczególnych miejscowości. {Play}

KOSZYCE MAŁE

KOSZYCE WIELKIE

TARNOWIEC