Po dwuletniej przerwie w Szkole Podstawowej im. KEN w Zbylitowskiej Górze odbyła się XVIII edycja Gminnego Przeglądu Teatrzyków Szkolnych „Spotkanie z Melpomeną”. Młodzi aktorzy z siedmiu gminnych szkół podstawowych zaprezentowali na scenie ciekawe, przeróżne formy i gatunki sceniczne o walorach edukacyjnych, promujących wartości uniwersalne. Uczestnikami przeglądu byli uczniowie klas IV-VIII.

W tym roku przed jury i publicznością zaprezentowały się grupy teatralne z następujących szkół: Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Porębie Radlnej ze spektaklem „Życzenie”, która została doceniona za najlepszą grę aktorską całego zespołu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Błoniu z przedstawieniem „Lokomotywa” – zwycięzcy w kategorii walory wychowawcze i edukacyjne sztuki, Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Zbylitowskiej Górze, której przyznano nagrodę za oprawę sceniczną spektaklu „Bal na Olimpie”. Natomiast tytuł najlepszego aktora otrzymał Aleksander Baran odgrywający rolę kronikarza w spektaklu „Baśń o panowaniu Zdrówka” z grupy teatralnej ze Szkoły Podstawowej im. mjra H. Sucharskiego w Koszycach Wielkich.

Następnie na scenie zaprezentowały się zespoły z: Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu – „Lew i mysz”, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej – „Pani Twardowska”, Szkoły Podstawowej nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej – „Bolączki współczesności”.

Występy młodych aktorów oceniało jury w składzie: Dorota Kunc –  kierownik Referatu Komunikacji Społecznej Urzędu Gminy Tarnów, dziennikarz i psycholog oraz Konrad Gut – twórca i wokalista zespołu Jedno, wielokrotny laureat w kategorii „talent aktorski” Przeglądu Teatrzyków Szkolnych w  „Spotkanie z Melpomeną”.

Wszystkich zaskoczył wysoki poziom gry aktorskiej uczestników, ich dykcja oraz swoboda, z jaką poruszali się po scenie. Dlatego też każda ze szkół została wyróżniona dyplomem oraz statuetką za uczestnictwo w Przeglądzie Teatralnym, podziękowania otrzymali także opiekunowie grup. Wszystkie nagrody wręczył Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, który był pod wrażeniem talentu młodych aktorów oraz ich bardzo dobrego przygotowania. {Play}