Radośnie i patriotycznie, z biało-czerwoną chorągiewką w dłoni i kotylionem nad sercem – tak można opisać lekcje patriotyzmu, które odbyły się we wszystkich przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych w dniach 28-29 kwietnia. O symbolach narodowych, o znaczeniu flagi państwowej, godła, Mazurku Dąbrowskiego i o Konstytucji 3 Maja opowiedzieli najmłodszym mieszkańcom gminy poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, zastępca wójta Sławomir Wojtasik oraz przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera.

Dzieci nie tylko z dużym zaangażowaniem i aktywnością uczestniczyły w prowadzonych lekcjach, odpowiadały na pytania, lecz także śpiewały patriotyczne piosenki, deklamowały wiersze czy prezentowały krótkie patriotyczne apele. Podczas spotkań nie mogło zabraknąć wspólnego, radosnego, ale i pełnego powagi odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

Przedszkolaki i uczniowie klas I-III otrzymały symboliczne biało-czerwone chorągiewki oraz słodkie upominki ze specjalną edukacyjną ulotką przypominającą o symbolach narodowych. Każdy z małych patriotów został zaproszony również na nadchodzące gminne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Woli Rzędzińskiej połączone z biało-czerwonym rajdem rowerowym, a dzięki specjalnej ulotce – otrzymał możliwość wzięcia udziału w specjalnym losowaniu rowerów.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Jodłówce-Wałkach

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Koszycach Małych