Ponad dwustu zawodników z całej Polski walczyło w trakcie zawodów szermierczych - Pucharu Żubrów, który odbył się na hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich. Organizatorem wydarzenia była m.in. Tarnowska Akademia Fechtunku oraz Gmina Tarnów.
„Puchar Żubrów” jest cyklem turniejów szermierczych skierowanych do najmłodszych adeptów tej dziedziny sportu. Startują w nim dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Zawody maja charakter ogólnopolski a nawet międzynarodowy – pojawili się w nim zawodnicy ze Słowacji czy Ukrainy. Cykl obejmuje 4 turnieje. W całym cyklu bierze udział około 250 zawodników i zawodniczek w 4 kategoriach wiekowych: od najmłodszych skrzatów, zuchów po dzieci i młodzików.
Wydarzenie otworzyła Renata Knapik-Miazga – pochodząca z gminy Tarnów szpadzistka, indywidualna mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw Europy i mistrzostw świata oraz wójt Grzegorz Kozioł. – Cieszę się, że w naszej gminie mogliśmy gościć tak wielu młodych szermierzy. Gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy przystąpili do zmagań – mówi wójt. - Dziękuję Pani Renacie za promocję tego sportu w naszym regionie – dodaje. Przypomnijmy, że na hali w Koszycach Wielkich właśnie pod okiem mistrzyni już od kilku lat odbywają się zajęcia z szermierki dla dzieci.

WYNIKI

kat. dzieci dziewczęta (r. 2010-11)
1    MISIAK Paulina - PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC    
2    SZCZUROWSKA Hanna - PIAST GLIWICE    
3    SZEWCZYK Alicja - AZS AWF WROCŁAW    
3    KLAPER Łucja - Tarnowska Akademia Fechtunku

kat. dzieci chłopcy (r. 2010-11)
1    BURDZIK Dawid - T.S. GÓRNIK RADLIN    
2    JĘDRZEJEC Michał - PIAST GLIWICE    
3    MILEWICZ Błażej - AZS AWF WROCŁAW    
3    ZIĘTKIEWICZ Adam - RMKS RYBNIK

kat. zuchy dziewczęta (r. 2012-13)
1    BADURA Malwina - UKS KOSYNIER GLIWICE    
2    WOJTUŃ Kaja - UKS SOKOLIK MOSiR KROSNO    
3    LOUN Marta - Lwów Akademia
3    GŁADYSZCZAK Liliana - PKSZERM WARSZAWA    

kat. zuchy chłopcy (r. 2012-13)
1    KARYUCHENKO Yegor - UKS WOŁODYJOWSKI SIEM. ŚL.    
2    WAŚKO Jan - PKSZERM WARSZAWA    
3    TILEWICZ Jan - UKS KOSYNIER GLIWICE    
3    TSMOLARCZYK Bartosz - UKS KOSYNIER GLIWICE

kat. skrzaty dziewczęta (r. 2014-15)
1    RAMBIERT Olga - UKS WOŁODYJOWSKI SIEM. ŚL.    
2    WAŚKO Katarzyna - PKSZERM WARSZAWA    
3    PUŁA Aleksandra - PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC    
3    WOJTYCZKO Amelia - UKS TRÓJKA RADLIN

kat. skrzaty chłopcy (r. 2014-15)
1    KASPRZYK Florian - UKS START OPOLE    
2    WOJDYŁO Adam - KS SZPADA WADOWICE    
3    ZIÓŁKOWSKI Franciszek - PKSZERM WARSZAWA    
3    SKRZYMOWSKI Michał - UKS KOSYNIER GLIWICE

kat. młodziczki (r. 2008-09)
1    DMYTRUK Alina - AZS AWF KRAKÓW    
2    GUSTA Kamila - PIAST GLIWICE    
3    DOBRYŁKO Natalia - PAŁAC MŁODZIEŻY KATOWICE    
3    FEDENKO Dominika - Lwów Akademia

kat. M nłodzicy (r. 2008-09)
1    GULA Maksym - Lwów Akademia    
2    KOSTIUKOV Kostiantyn - AZS AWF KRAKÓW    
3    OSUCH Maciej - AZS AWF KRAKÓW    
3    WŁODARCZYK Piotr - SKS GRASS-HOPPER KALWARIA