W XV Gminnych Zawodach Pływackich o Puchar Wójta Gminy Tarnów walczyło ponad 100 młodych zawodników, którzy pływanie mają we krwi. Wydarzenie odbyło się w Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej, a jego organizatorami byli Szkoła Podstawowa im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Uczestnicy to uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów, podzieleni na 3 kategorie wiekowe: „Skrzaty”  - uczniowie klas I-III,  „Młodziki” - klasy IV-VI oraz „Juniorzy” - klasy VII-VIII.  Najmłodsi mieli za zadanie przepłynąć jedną długość basenu, czyli 16,6 m, natomiast „Młodziki” i „Juniorzy” dwie długośći, łącznie 32,2 m.

Po rozegraniu poszczególnych konkurencji zawodnicy przystąpili do dodatkowych biegów finałowych o Puchar Wójta Gminy Tarnów, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców, w których udział wzięło po 3 najszybsze zawodniczki i 3 najszybszych zawodników z każdej kategorii wiekowej.  Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie sędziego głównego - Krzysztofa Wawrzonka oraz sędziów pomocniczych - nauczycieli wychowania fizycznego szkół gminy Tarnów. Po pełnych sportowych emocji wyścigach pływackich podium wywalczyli:

Kategoria „Skrzaty” kl. I – III

1. Kacper Łaśko - SP Zgłobice 22,80s
2. Kordian Bober - SP Wola Rzędzińska II 23,80s
3. Mateusz Więckowski - SP Zawada 24,26s

Natomiast Puchar Wójta Gminy Tarnów zdobyli:
„Skrzaty”
Maria Kacer - SP Zgłobice 12,08s
Patryk Kuta - SP Wola Rzędzińska II 14,54s

„Młodziki”
Masza Turenko - SP Zgłobice 23,28s
Kacper Gdowski - SP Zbylitowska Góra 24,06s