Za nami największy w regionie Gminny Dzień Dziecka połączony z Dniem Mamy i Taty, który w tym roku odbył się na boisku LKS Victoria w Koszycach Małych. Moc atrakcji dla starszych i młodszych, popisowe występy, trail show, akrobatyka, Shiva cheerleaders, dmuchany plac zabaw, plenerowa pasieka, miasteczko strażackie, kominiarz na szczęście, przejażdżki na kucykach, darmowe jedzonko i wiele, wiele innych rozrywek. A na scenie gwiazda młodego pokolenia, zwyciężczyni The Voice Kids, uczestniczka Eurowizji Junior 2021 - Sara James, w godzianch wieczornych - dla rodziców - Kordian z największymi hitami.

Od godz. 14.00 Koszyce Małe zamieniały się w stolicę rodziny, dzieci i młodzież z całego regionu tarnowskiego przybywały z rodzicami, by wspólnie świętować Dzień Dziecka. Nie brakowało atrakcji, konkursów z nagrodami, pokazów i występów artystycznych gwiazd lokalnych. Na scenie powitał wszystkich gospodarz miejsca wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, najlepsze życzenia złożyła także poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, a o przygotowanych atrakcjach opowiedziała zastępca dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, Ewa Kubisztal. A zabaw i rozrywek w programie było naprawdę dużo! Dla tych, co lubią wyzwania - pokazy rowerowej jazdy bez trzymanki - trial show, czyli popisowe sztuczki na rowerze bez siodełka oraz pokazy akrobatyki RH Tricks. Występy artystyczne, zarówno w odsłonie nowoczesnej, jak i tradycyjnej -  cheerleaderki z Shiva Dance Studio, które podbijają Europę, oraz Mali Świerczkowiacy w pięknych ludowych strojach, Zaspół Pieśni i Tańca znany w całym regionie. Oprócz tego tematyczne strefy - plenerowa pasieka z darmową degustacją miodu, miasteczko strażackie z prawdziwym wozem strażackim i pokazami, kominiarz na szczęście z konkursami, przejażdżki na kucykach, dmuchany plac zabaw dla najmłodszych, tatuaże, warkoczyki, balony i słodkości. Do wspólnego zdjęcia najmłodszych zapraszała owieczka Agusia. Nie mogło także zabraknąć darmowego jedzonka - hot-dogsów, bigosu i placuszków z truskawkami, które poza tym, że przepyszne, dzięki specjalnym kuponom dawały szansę na wygranie rowerów, tabletu, biletów na koncert Viki Gabor czy wielu innych cennych nagród.

Atrakcje czekały także na rodziców - strefa urody dla mam, a w niej m.in. porady  kosmetyczne, dietetyczne, pokazy fryzjerskie, dla taty - zawody o Puchar Super Taty, mechaniczny koń - rodeo.

Natomiast w godzinach popołudniowo-wieczornych koszycka scena zamieniła się w prawdziwy wulkan energii, a to za sprawą Elizy Gąsiorowskiej - uczestniczki The Voice Kids, laureatki wielu konkursów muzycznych. Następnie dla wszystkich, z eurowizyjnym hitem "Somebody", zwycięskim przebojem The Voice Kids i przedpremierową piosenką wystąpiła Sara James! Młodą publiczność z transparentami oczarowała młoda wokalistka, która w podziękowaniu za ich niesamowitą energię zza sceny została specjalnie dla nich, by każdemu dać autograf czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jednak emocje nie opadły, gdyż tuż po koncercie odbyło się wielkie losowanie nagród ufundowanych przez licznych sponsorów.  Następnie - dla nieco starszej publiczności, z myślą o mamie i tacie, z "Dziewczyną z gór" i discopolowym przesłaniem "Hulaj dusza" wystąpił Kordian!

Muzyczny Art Plener dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Kulturowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży.

-Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji wydarzenia, w tym służbom mundurowym – policji oraz gminnym jednostkom OSP. Wyrazy podziękowania kieruję w stronę naszych sponsorów i partnerów, którymi byli: Powiat Tarnowski, Międzywojewódzki Cech Kominiarzy, Centrum Sztuki Mościce oraz firmy prywatne – podsumowuje wójt Grzegorz Kozioł.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli RDN Małopolska i Tarnowska.tv. {Play}