W dniach 2-3 czerwca w szkołach i przedszkolach z obszaru Gminy Tarnów odbyły się zajęcia ekologiczne zorganizowane przez pracowników Urzędu Gminy Tarnów w ramach Zielonego Tygodnia pod hasłem „Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze”. Dotyczyły one ochrony powietrza, programu „Czyste Powietrze” oraz segregacji odpadów.

Podczas warsztatów wyświetlona była prezentacja związana z problematyką ochrony powietrza. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, wykazując się przy tym dużą wiedzą w zakresie wpływu zanieczyszczeń na środowisko naturalne.

W trakcie lekcji uczono młodych ekologów, jak dbać o otoczenie. Przedstawiono im także działanie Gminnego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu „Czyste Powietrze” oraz zapoznano z tematyką samego projektu.

Każde dziecko uczestniczące w warsztatach otrzymało ulotki na temat uchwały antysmogowej, wspomnianego programu „Czyste Powietrze”, a także deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw (CEEB). Ponadto młodzi uczestnicy zajęć dostali słodki poczęstunek, który umilił im spotkanie. {Play}