5 czerwca 2022 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszycach Wielkich odbył się Ogólnopolski Turniej Akrobatyki w Skokach na Ścieżce o Puchar Wójta Gminy Tarnów.

Zawody, które rozpoczęły się w niedzielne przedpołudnie, spotkały się z dużym zainteresowaniem. Wydarzenie zgromadziło przeszło 100 uczestników, rywalizujących w siedmiu kategoriach wiekowych: dzieci (6-7 lat), młodzików (8-9 lat), a także w klasach młodzieżowych (10-11 lat), juniorów młodszych (12-13 lat), juniorów (14-15 lat), juniorów starszych (16-17 lat) oraz w gronie seniorów (18 lat wzwyż).

Do Koszyc Wielkich przybyły drużyny pochodzące z różnych miejsc Polski. Do rywalizacji przystąpiła także miejscowa ekipa z Koszyc Wielkich.

W zależności od kategorii wiekowej sportowcy musieli wykonać określoną ilość elementów akrobatycznych, do których należały np. salta, śruby czy przewroty.

Najlepszym zawodnikom medale wręczała min. Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. – Konkurencja była niezwykle widowiskowa. Dla osób, które nie znają dyscypliny, wzbudzała ona wielki podziw oraz wyzwalała ogromne emocje. Uczestnicy zaprezentowali się wspaniale, gdyż zazwyczaj na zawodach przekraczają własne bariery – przyznał Mariusz Dulak, prezes Fundacji „I Can Fly”, która organizowała to wydarzenie.

Wśród wielu akrobatów ze znakomitej strony zaprezentowali się lokalni sportowcy z miejscowej drużyny z Koszyc Wielkich. W kategorii juniorek młodszych 3 miejsce wywalczyła Wiktoria Bajorek, natomiast w kategorii juniorek starszych 2 pozycję zdobyła Liliana Bochenek, a zaraz za nią uplasowała się jej koleżanka Wiktoria Pietras. Ponadto wśród uczestniczek w wieku 12-13 lat wyróżnienie otrzymała Ludwika Odbierzychleb.

Swojego podziwu nie krył także obecny podczas imprezy Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. – Uwagę zwracały przede wszystkim małe dzieci, które z entuzjazmem uczestniczyły w turnieju – stwierdził. – Cieszę się, że zawody z różnych dyscyplin sportu mogą być organizowane w naszej Hali Widowiskowo-Sportowej w Koszycach Wielkich i spotykają się one z dużym zainteresowaniem. Niedzielna rywalizacja miała status imprezy ogólnopolskiej, a zawodnicy walczyli o Puchar Wójta, a to wszystko stanowi nobilitację dla Gminy Tarnów – dodał.

Należy nadmienić, że Ogólnopolski Turniej Akrobatyki w Skokach na Ścieżce mógł odbyć się dzięki zaangażowaniu Fundacji „I Can Fly” oraz pomocy finansowej województwa małopolskiego, patronatowi Wójta Gminy Tarnów, a także wsparciu sponsorów.

- Dziękuję wszystkim organizatorom za przygotowanie tego typu zawodów. Dzięki nim Gmina Tarnów zyskuje rozgłos w różnych częściach Polski – zakończył Wójt. {Play}