W kolejnej miejscowości gminy Tarnów powstaje oświetlenie drogowe. Mowa o Zgłobicach i ul. Brzozowej.

„Oświetlenie drogowe przy ulicy Brzozowej w Zgłobicach” - taką nazwę nosi inwestycja, która ułatwi codzienne funkcjonowanie osobom zamieszkującym określony wyżej obszar. Umowa z wykonawcą zadania już została podpisana przez wójta Grzegorza Kozioła, a zakończenie prac planowane jest na pierwszą połowę sierpnia. Zakres robót obejmie teren o długości ok. 330 metrów. Na tym odcinku zostanie zamontowanych 10 słupów z oprawami ledowymi. Łączny koszt przedsięwzięcia wyniesie 94 tys. złotych, z czego ponad 44 tys. wynoszą środki z funduszu sołeckiego, natomiast resztę i będzie pochodził z budżetu gminy Tarnów, w tym środków z funduszu sołeckiego.

Wyposażenie ul. Brzozowej w Zgłobicach w oświetlenie zapewni mieszkańcom zdecydowanie większe bezpieczeństwo o zmroku, zwłaszcza w pobliżu znajdujących się tam domostw.

- Cieszę się z tej inwestycji, dzięki niej Zgłobice będą niemal w całości już oświetlone, gdyż jest to jedna z nielicznych ulic w miejscowości, w której tego brakowało. Z pewnością więc oświetlenie drogowe poprawi bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców – mówi sołtys, Wojciech Kozioł.

Podobne efekty przyniesie również powstanie oświetlenia przy ul. Pracy w Koszycach Małych. Realizacja tej inwestycji zostanie wykonana dzięki środkom pochodzących z Rządowego Funduszu Polski Ład. {Play}