To już kolejny duży sukces sportowy dla naszej gminy! 15 czerwca 2022 roku w Limanowej odbył się Finał Wojewódzki Małopolskich Igrzysk Dzieci w minipiłce nożnej chłopców urodzonych w roku 2009 i młodszych. W tych prestiżowych zmaganiach uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich, którzy wśród najlepszych zajęli III miejsce.
Udział w turnieju finałowym zapewniła chłopcom znakomita postawa we wcześniejszych fazach rozgrywek. W drodze do najważniejszego turnieju wygrali oni zawody gminne oraz półfinał i finał powiatowy. Zwyciężyli także w finale rejonowym, w którym pokonali drużyny z Tarnowa, Borzęcina oraz Szczucina.
Do zmagań w Limanowej awansowało 6 najsilniejszych ekip z województwa. Młodzi piłkarze z Koszyc Wielkich trafili do grupy A, w której rywalizowali z reprezentantami Szkoły Podstawowej nr 130 w Krakowie oraz Szkoły Podstawowej w Wiśniowej. W obu meczach triumfowali przedstawiciele naszej gminy. Spotkanie z uczniami z Krakowa zakończyło się wynikiem 3:2, a w starciu z Wiśniową końcowy rezultat brzmiał 4:2. Takie rozstrzygnięcia zapewniły chłopcom awans  z I miejsca do grupy walczącej o mistrzostwo województwa.
W decydującej fazie turnieju młodzi piłkarze rywalizowali jeszcze z drużynami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wieliczce oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Limanowej. W batalii z pierwszą z ekip padł remis 2:2, natomiast w drugim z meczów uczniowie z Koszyc Wielkich zanotowali porażkę 0:3. W ostatecznym rozrachunku pozwoliło im to na osiągnięcie III miejsca. Warto dodać, że o najniższym stopniu podium zadecydował bilans bramek, który okazał się być korzystniejszy dla zespołu z Wieliczki.
Skład reprezentacji Zespołu Szkolno-Przedszkolengo w Koszycach Wielkich stworzyli: Hubert Olszówka, Przemysław Czabański, Nikodem Kieroński, Karol Jermak, Adam Łaskawski, Bartosz Witkowski, Maksymilian Sutkowski, Dominik Banach, Marek Kudroń, Artur Bajorek, Bartosz Pieczarka i Zygmunt Gzyl. Opiekę nad drużyną sprawował Paweł Michalik, który nie krył zadowolenia z osiągnięcia tak dobrego wyniku.
- To dla nas drugi finał wojewódzki i drugi medal, gdyż w kwietniu uczniowie z Koszyc Wielkich również wywalczyli III lokatę w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci w minikoszykówce. Dla szkoły stanowi to wielki sukces i na pewno jest niemałym wyróżnieniem. Osobiście nie przypominam sobie takiego osiągnięcia – przyznał.
Opiekun pochwalił też swoich podopiecznych. - Chłopaki tworzą bardzo dobrą ekipę. Nie brakuje im charakteru, są zgrani oraz pełni ambicji – dodał. Młodym piłkarzom oraz opiekunowi serdecznie gratulujemy! {Play}