Dobiegły końca rozgrywki piłkarskie w sezonie 2021/2022 w Małopolsce. Zapraszamy do podsumowania występów klubów reprezentujących miejscowości gminy Tarnów.

Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym spośród lokalnych drużyny rywalizowała Wolania Wola Rzędzińska. Piłkarze walczyli w IV Lidze grupa: Małopolska – wschód. Założony w roku 1948 klub zajął w niej dobre 7 miejsce, co zapewniło im pozostanie w tej samie klasie na kolejny sezon.

Na końcowy wynik ekipy złożyło się 18 zwycięstw, 5 remisów oraz 11 porażek. Warto dodać, że aż 12 triumfów miało miejsce na stadionie domowym (przy 5 przegranych spotkaniach). Gorzej piłkarzom Wolanii układało się na wyjazdach, gdyż ogólny bilans tych meczów wyniósł 6-5-6. W całym sezonie drużyna zebrała 59 punktów. Zawodnicy z Woli Rzędzińskiej strzelili łącznie 66 goli, a stracili 59, co oznacza, że bilans bramkowy był dodatni.

Na niższym szczeblu rozgrywkowym, czyli w Klasie Okręgowej grupa: Tarnów II współzawodniczyli piłkarze Dunajca Zbylitowska Góra. Swoje zmagania zakończyli oni na 13 lokacie. W 32 meczach zdobyli 34 punkty, odnosząc 9 zwycięstw, w tym 7 na własnym obiekcie.

W Klasie A grupa: Tarnów IV z kolei rywalizowały zespoły KS Koszyce Wielkie, Victoria Koszyce Małe oraz LKS Zgłobice. Bardzo dobrze spisała się pierwsza z wymienionych drużyn. Zawodnicy reprezentujący KS Koszyce Wielkie w 30 spotkaniach zebrali 77 punktów. Wygrali aż 25 meczów, 2 razy zremisowali, a tylko trzykrotnie schodzili z boiska pokonani. Łącznie pozwoliło im to na zajęcie 2 pozycji w lidze, zaraz za zwycięską Gosłavią Gosławice. Niestety, mimo bardzo dobrych wyników nie dało to awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Nieco słabiej zaprezentowały się pozostałe 2 ekipy. LKS Zgłobice z dorobkiem 46 punktów i 14 triumfów uplasował się na 7 miejscu, a Victoria Koszyce Małe zakończyła rozgrywki 4 lokaty niżej. Jej zawodnicy zdobyli 36 oczek i odnieśli 11 zwycięstw.

Ze zmiennym szczęściem prezentowały się także drużyny w Klasie B grupa: Tarnów IV. Zespół KS Tarnowiec na koniec sezonu zajął 4 miejsce. W 16 spotkaniach piłkarze tej drużyny zgromadzili 23 punkty. Siedmiokrotnie zdobyli 3 oczka, dwukrotnie uzyskali remis, a 7 razy nie udało im się zdobyć punktu.

5 pozycję w lidze uzyskał KS Radlna. Jego reprezentanci wywalczyli 21 punktów, wygrywając w 6 spotkaniach, 3 razy remisując i siedmiokrotnie przegrywając.

Sezon nie ułożył się po myśli ekipy Sokoła Wałki. Piłkarze miejscowej drużyny zajęli ostatnie, 9 miejsce w lidze, zdobywając jedynie 7 punktów i odnosząc 2 wygrane. Liczymy jednak, że następny sezon będzie dla zawodników z Jodłówki-Wałek lepszy.

Wszystkim klubom, które przystąpiły do niedawno zakończonych rozgrywek dziękujemy i życzymy jak najwięcej zwycięskich meczów w kolejnych sezonach. {Play}