Kolejne miesiące pracy, nauki i szkolnych obowiązków za nami. Teraz czas na upragnione wakacje. W hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich uczniowie wraz z rodzicami, nauczyciele oraz dyrektorzy placówek oświatowych uroczyście zakończyli rok szkolny.

- Gościmy dzisiaj tutaj perełki, laureatów wielu konkursów i zawodów o zasięgu wojewódzkim czy krajowym. To Wasz sukces i ciężka praca, którą my jak samorząd chcemy doceniać. Jednak za tymi osiągnięciami stoją też Wasi rodzice, nauczyciele i dyrektorzy, za co im dziękuję – za ich wsparcie i zaangażowanie, za to, że zawsze służą pomocą – mówił wójt Grzegorz Kozioł.

Adres okolicznościowy od Powiatu Tarnowskiego odczytał członek Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach, a o docenianiu pracy i wysiłku zarówno uczniów, jak i nauczycieli mówiła wicedyrektor MCDN ds. Ośrodka w Tarnowie – Ewa Sojat. W uroczystości uczestniczyli także zastępca wójta Sławomir Wojtasik, radni i sołtysi z gminy Tarnów oraz przedstawicielka Nauczycielskiego Związku NSZZ „Solidarność” – Małgorzata Goin.

Wydarzenie rozpoczął występ dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich, które w myśl wakacyjnego hasła „Ahoj, przygodo!” zaprezentowały montaż słowno-muzyczny pod kierownictwem nauczycielki Małgorzaty Smosny.

Następnie, tradycyjnie już, najlepsi z najlepszych, reprezentanci gminy na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, uzdolnieni artystycznie, naukowo lub sportowo odebrali finansowe Stypendia Wójta Gminy Tarnów. W roku szkolnym 2021/2022 112 uczniów znalazło się w gronie wyróżnionych. Stypendia wręczał wójt Grzegorz Kozioł z dyrektorem Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Danielem Beściakiem.

Stypendystami Wójta Gminy Tarnów zostali:

Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu:
Julia Budzik, Piotr Buzowski, Nina Filipowicz, Ignacy Golec,  Zuzanna Kowalska, Milena Łątka, Zofia Łabędź, Oliwia     Nicieja, Maja Orczyk, Ewa    Stosur, Michał Stosur, Laura Strojny, Oliwia Świerczek, Gabriel Turaj, Lena Wilowski, Milena Wzorek.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Zgłobicach:
Adrian Damian, Kaya Gajko, Klaudia Haba, Oliwia Haba, Kalina Jaźwiec, Maria Kacer, Julian Kołodziej, Oskar Kołodziej, Jerzy Krupa, Emilia Łaśko, Alicja Musiał, Klaudia Rąpała, Maja Twarowska, Wiktoria Woskowicz

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej:
Julia Kuciel, Aleksandra Leus, Karolina Pasek, Maja Reising

Szkoła Podstawowa Nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej:
Emilia Masło, Karolina Marek,  Paulina Pawłowska, Aleksandra Zaucha

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Koszycach Wielkich:
Artur Bajorek,  Dominik Banach, Przemysław Czabański, Zygmunt Gzyl, Ksawery Kołacz, Marek Kudroń, Dominik Moryl, Hubert Olszówka, Maksymilian Sutkowski, Aleksandra Sznajder, Dominik Sznajder, Bartosz Witkowski,

Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Zbylitowskiej Górze:
Katarzyna Bober, Julia Dychtoń, Aleksandra Gomółka, Maksymilian Kaczak, Milena Kawula, Lena Koterba, Julia Lis, Maciej Mikrut, Karolina Pater, Xavier Piska, Julita Ptak, Karol Sacha, Tatiana Smoleń, Zuzanna Słomska, Michał Tutaj, Maja Włodarz, Tomasz Wrona, Antoni Żywczak

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porębie Radlnej:
Filip Burzawa, Karol Burzawa, Karina Kos, Aleksandra Gdowska,  Oskar Górski, Milena Piekarz, Aleksandra Gładysz, Nikola Szerla, Rafał Kozyra, Zofia Marszałkiewicz

Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łękawce:
Kamila Gut, Martyna Górska, Iga Jabłońska, Oliwia Lech,  Arkadiusz Łabędź, Jakub Łabędź, Laura Łabno, Michał Odbierzychleb, Amelia Onak, Julia Onak, Oliwia Onik, Julia Piska, Maciej Tyński, Mateusz Zymuła

Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Błoniu:
Fabian Abram, Emilia Chochorowska, Miłosz Grzywa, Wiktor Łabędź, Julia Ostrowska, Maja Stanczykiewicz, Wiktor Stelmach, Adam Stolarz, Marcel Więcław, Filip Wrona

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Koszycach Małych:
Dudek Zuzanna Dudek, Kamil Kurczab

Szkoła Podstawowa w Zawadzie:
Aleksandra Włodek

Szkoła Społeczna nr 2 STO w Tarnowie: Michalina Chrapusta

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Polskiej Marynarki Handlowej w Tarnowie: Anna Dereń

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie: Wojciech Foltak

Szkoła Podstawowa nr 17 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie: Maja Oleksy

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I  Stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie: Szymon Siedlik

Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów: Jakub Łabno

Szkoła Podstawowa nr 24 z oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Tarnowie: Weronika Woskowicz

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy udanych wakacji! {Play}