Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze odbyły się na stadionie sportowym w Jodłówce-Wałkach.

Do rywalizacji przystąpiły 2 drużyny MDP dziewcząt z OSP Koszyce Małe i Zgłobice, 3 drużyny MDP chłopców z OSP Koszyce Małe, Wola Rzędzińska i Zgłobice oraz 7 drużyn seniorów z OSP Biała, Jodłówka-Wałki, Koszyce Małe, Łękawka, Poręba Radlna, Zbylitowska Góra i Zgłobice. Jako jedyna drużyna kobieca we współzawodnictwie wzięły udział strażaczki z OSP Biała.

Zawody stanowiły przygotowanie do przyszłorocznych eliminacji powiatowych. Jednak głównym celem była integracja strażaków działających na terenie gminy Tarnów. Choć nie walczono o miejsca, to uczestnicy dali z siebie wszystko, aby uzyskać jak najlepsze czasy w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej 7x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych.

Po ukończeniu zmagań młodzi strażacy z MDP otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, natomiast drużyny seniorów – dyplomy.

Po zakończeniu zawodów w remizie OSP Jodłówka-Wałki Koło Gospodyń Wiejskich „Baba Jaga” zaprosiło uczestników na poczęstunek. {Play}