W Woli Rzędzińskiej doszło do bardzo przykrego zdarzenia – w jednym z jednorodzinnych domów wybuchł pożar. W akcji gaśniczej uczestniczyły zastępy OSP w Woli Rzędzińskiej, PSP w Tarnowie i OSP Tarnów-Rzędzin.

Ogień strawił dach, strych oraz strop. Zniszczeniu uległy ściany, podłogi oraz meble. Naruszona została także zewnętrzna elewacja.

Szkody wynikające z pożaru są zatem bardzo poważne. Całkowitej wymiany wymaga dach. Niezbędny będzie remont parteru – należy wymienić panele czy wykonać gruntowne malowanie.

Pogorzelcom konieczna jest pomoc. Poszkodowana rodzina otrzymała już środki finansowe z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Parafia p. w. Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej przeprowadziła zbiórkę pieniężną. Ponadto uruchomiono internetową zrzutkę pod nazwą „Szczytny cel”.

Wszystkich tych, którzy pragną jeszcze pomóc pogorzelcom z Woli Rzędzińskiej, prosimy o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Numer telefonu do tejże instytucji to 14 688 01 50. {Play}