IX Turniej siatkówki plażowej służb mundurowych oraz festyn rodzinny odbył się 2 lipca, na boisku LKS Zgłobice. Rozgrywki trwały od godzin porannych, udział w nich wzięło 9 drużyn: OSP Niedomice, OSP Zalasowa, OSP Zgłobice, OSP Biała, OSP Zbylitowska Góra, OSP Chojnik, OSP Łękawka, OSP Wielka Wieś, KM PSP Tarnów, które walczyły nie tylko o miejsce na podium, lecz także rozegrano dodatkowy mecz o Puchar Wójta Gminy Tarnów, do którego przystąpili gospodarze – OSP Zgłobice oraz drużyna – OSP Łękawka. Po sportowych emocjach oficjalnie ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Dekoracji dokonali wójt gminy Grzegorz Kozioł, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tarnowie Katarzyna Biel i sołtys miejscowości Wojciech Kozioł. I miejsce w Turnieju zajęła grupa OSP Chojnik, srebro - KM PSP Tarnów, brąz zaś OSP Niedomice. Natomiast Puchar Wójta Gminy Tarnów wywalczyła OSP Łękawka.

Festyn rodzinny był zaś okazją zarówno do wspólnej zabawy w gronie rodziny i sąsiadów, lecz także do zaprezentowania się grup lokalnych. Stoiska z przysmakami przygotowali m.in. miejscowy Klub Seniora, który oferował ciasta domowego wypieku, podobnie jak szkoła podstawowa w Zgłobicach oraz Niepubliczne Przedszkole „Kraina Marzeń”, słone przekąski serwowało nowo powstające Koło Gospodyń Wiejskich w Zgłobicach. Nie mogło zabraknąć także poczęstunku tradycyjnym bigosem od samorządu czy smakołyków z grilla od strażaków.

Na placu atrakcje czekały także na najmłodszych – dmuchany plac zabaw oraz miasteczko strażackie, a w nim zadania dla małych strażaków i zwiedzanie wozu strażackiego.

Na scenie natomiast gościli głównie młodzi artyści, którzy zaprezentowali się zarówno w odsłonie wokalnej, jak i tanecznej. Występy otworzyło „Lato w kawiarence”, czyli przedszkolacy z „Krainy Marzeń”, a o tym, „Co nam w duszy gra” opowiedzieli piosenką uczniowie z miejscowej szkoły podstawowej. Następnie odbywały się pokazy wielu stylów tanecznych w wykonaniu podopiecznych szkoły tańca „Create Yourself”. Folkową nutą i ludową piosenką występy zakończyła Muzyka spod Bucyny z Łękawki wraz z grupą śpiewaczą „Kalina” – pań z Koła Gospodyń Wiejskich.

Kolejno odbyło się losowanie wielu cennych nagród ufundowanych przez licznych sponsorów oraz poseł na Sejm RP Annę Pieczarkę, wójta Grzegorza Kozioła, wiceprzewodniczącą rady Gminy Tarnów Katarzynę Biel oraz sołtysa miejscowości Wojciecha Kozioła. Festyn zakończyła zabawa taneczna z zespołem Happy Day. {Play}