10 lipca 2022 roku w Tarnowcu odbył się festyn parafialny „Tarnowieckie powitanie lata”. Organizatorami wydarzenia były Parafia św. Józefa Rzemieślnika w Tarnowcu oraz Gmina Tarnów.

Impreza rozpoczęła się w godzinach popołudniowych. W programie nie zabrakło licznych atrakcji. Całe rodziny mogły uczestniczyć w interesujących grach i zabawach. Na scenie swoje taneczne i wokalne talenty zaprezentowały dzieci z Niepublicznego Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz szermierczy. Festyn ubogaciły także występy Orkiestry Dętej z Siedlisk Tuchowskich oraz członków Klubu Seniora „Wrzos”. Panie z KS wykonały ludowe piosenki oraz zademonstrowały rodzajową scenkę.

Dla wszystkich zebranych na parafialnym parkingu czekały różne regionalne przysmaki. Tradycyjnie można było spróbować swojskiego bigosu, którym częstował wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Słodkie wypieki i inne specjały przygotowały także panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Ponadto podczas festynu odbył się konkurs, w którym dla szczęśliwców przewidziane były cenne nagrody, m. in. rower, 2 hulajnogi, czajnik czy blender. Ich wręczenie miało miejsce na koniec wydarzenia. Fundatorami byli wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, sołtys Tarnowca i radny Gminy Tarnów Jan Nowak, radny Gminy Tarnów Grzegorz Drwal, dyrektor Szkoły Podstawowej im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu Anna Filar, dyrektor Centrum Sztuki Mościce Anna Chmura, miejscowy przedsiębiorca Stanisław Szuba, proboszcz Parafii św. Józefa Rzemieślnika w Tarnowcu ks. dr Tadeusz Michalik oraz Klub Seniora „Wrzos”. {Play}