Lato dla wielu z nas jest czasem urlopów i odpoczynku. Okres ten poświęcamy na wykonywanie czynności, które zaniedbaliśmy. Jedną z nich bez wątpienia może być czytanie książek. Warto zatem zapoznać się z pozycjami, które rekomendują pracownicy bibliotek gminy Tarnów. Być może wśród tych propozycji znajdziemy coś dla siebie.

Dzieci i młodzież

Najmłodszych czytelników mogą zainteresować takie pozycje, jak "Samochodzik Franek" czy "Hulajnoga Zuzia". Książki zawierają ciekawe historyjki uosobionych bohaterów, a jednocześnie angażują umysł dziecka dzięki zagadkom i łamigłówkom. Interesującą propozycją jest również seria bajek o przygodach miłej kotki i jej przyjaciół. Mowa o publikacji "Kicia Kocia", która bawi, a jednocześnie uczy.

Dla młodszych dzieci godna polecenia będzie książka "Marysia nad morzem" autorstwa Nadii Berkane, a dla nieco starszych seria detektywistyczna "Tajemnica kempingu" Martina Widmarka. Lektury te mają charakter przygodowy, co pozwoli w czasie wakacji doświadczyć wielu wrażeń także w nieco inny sposób.

Dorośli

Nie brakuje też interesujących rekomendacji dla dorosłych. Bardzo ambitną lekturą jest "Po prostu bądź" Magdaleny Witkiewicz. To książka pełna bólu, samotności, żałoby. Ale pojawia się ta jedna osoba, dzięki której wychodzimy z tego świata przepełnionego smutkiem.

Wstrząsającym, ale pożytecznym doświadczeniem może stać się także publikacja Laily Shukri "Jestem córką szejka". To powieść oparta na faktach przedstawiająca historię młodej Amiry. Jej świat, który początkowo uważała za luksusowy i wygodny, z biegiem czasu staje się dla niej coraz większym ciężarem.

Innym typem lektury jest za to "Plac Senacki 6pm" Vincenta V. Severskiego. Ten mistrz powieści szpiegowskiej opisuje upadek Związku Radzieckiego i jednoczesne narodziny imperium Putina.

Czytelników może również zainteresować "Jerozolima" Simona Sebaga Montefiore. Jest to opowieść o historii Jerozolimy począwszy od starożytności aż do współczesności.

Dla fanów kryminałów bibliotekarze polecają powieść "Tajemnice Fleat House" Lucindy Riley. Autorka nasuwa skojarzenia z Agathą Christie, ale wytworzyła też własny styl, który w znakomity sposób wykracza poza ramy powieści obyczajowej.

Wyróżnione wyżej pozycje, jak i wiele innych można znaleźć w gminnych bibliotekach. Posiadamy 3 filie – w Tarnowcu, Woli Rzędzińskiej oraz Zgłobicach. Na zainteresowanych czekamy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00 w Tarnowcu i Woli Rzędzińskiej, a od 10:00 do 17:00 w Zgłobicach.

Gorąco zapraszamy! {Play}