Lato to bardzo dobry moment na podejmowanie aktywności fizycznej. Często w okresie intensywnej nauki (w przypadku dzieci i młodzieży) czy wytężonej pracy (dorośli) brakuje nam czasu na rozwój kondycji i sprawności. Warto zatem nadrobić zaległości. Na wszystkich chętnych czekają liczne obiekty sportowe rozlokowane w poszczególnych miejscowościach gminy.

Poniżej przedstawiamy listę miejsc, gdzie można zadbać o swoją formę.

Biała

•    Boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową przy remizie OSP i Niepublicznym Przedszkolu.
•    Plac zabaw obok wymienionych wyżej obiektów.
•    Siłownia w budynku remizy OSP.

Błonie

•    Boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym.
•    Siłownia w Domu Kultury.

Jodłówka-Wałki

•    Plac zabaw obok remizy OSP.
•    Boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową przy placu zabaw.

Koszyce Małe

•    Centrum Kultury i Sportu.
•    Boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową obok Centrum Kultury i Sportu.
•    Plac zabaw przy centrum Koszyc Małych.
•    Boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową obok placu zabaw.

Koszyce Wielkie

•    Hala Widowiskowo-Sportowa.
•    Boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową obok wymienionych wyżej obiektów.
•    Kilkudziesięciometrowa bieżnia ze skocznią do skoku w dal również na tym samym obszarze.
•    Siłownia plenerowa za budynkiem Domu Kultury i Poczty.

Łękawka

•    Boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową obok Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
•    Bieżnia z nawierzchnią ceglaną.

Nowodworze

•    Boisko wielofunkcyjne obok Domu Kultury.
•    Siłownia plenerowa obok tych obiektów.

Poręba Radlna

•    Boisko z nawierzchnią poliuretanową nieopodal Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Radlna

•    Boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową obok Domu Kultury.

Tarnowiec

•    Boisko „Orlik”.
•    Tor rowerowy przy „Orliku”
•    Plac zabaw i siłownia plenerowa na tym samym obszarze.
•    Boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową oraz kort tenisowy z nawierzchnią ceglaną przy Szkole Podstawowej im. hetmana Jana Tarnowskiego.

Wola Rzędzińska I

•    Pełnowymiarowe boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią obok Szkoły Podstawowej.
•    Bieżnia lekkoatletyczna (łącznie ze skocznią do skoku w dal) przy Szkole Podstawowej oraz Przedszkolu.
•    Boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową wewnątrz bieżni.
•    Plac zabaw i siłownia plenerowa obok boiska wielofunkcyjnego i bieżni.

Wola Rzędzińska II

•    Centrum Rekreacji Wodnej z siłownią.
•    Boiska trawiaste i wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową obok Centrum Rekreacji Wodnej.
•    Kilkudziesięciometrowa bieżnia tartanowa ze skocznią do skoku w dal.

Zawada

•    2 boiska wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową obok Szkoły Podstawowej im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego.
•    Plac zabaw na tym samym obszarze.

Zbylitowska Góra

•    Plac zabaw przy Przedszkolu „Pod Kasztanami”.
•    Boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową obok Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej.

Zgłobice

•    Boisko z nawierzchnią poliuretanową przy Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego.
•    Osiedlowe boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuretanową.
•    Siłownia w budynku dawnej biblioteki.
•    Plac zabaw przy Przedszkolu „Kraina Marzeń”.

Ponadto przypominany, że w gminie jest również możliwość odbywania treningów piłkarskich w ramach zajęć prowadzonych przez lokalne kluby. Należą do nich: KS Biała, KS Sokół Wałki, LKS Victoria Koszyce Małe, KS Koszyce Wielkie, KS Radlna, KS Tarnowiec, LKS Wolania Wola Rzędzińska, LKS Dunajec Zbylitowska Góra i LKS Zgłobice.

Zachęcamy zatem do aktywności fizycznej na obiektach naszej gminy. Pamiętajmy, że w zdrowym ciele zdrowy duch. {Play}