Gmina Tarnów dostąpiła kolejnego zaszczytu z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej, który w tym roku Dożynki Gminy Tarnów w Zbylitowskiej Górze 20 sierpnia 2022 roku objął Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W kierowanym do władz samorządowych gminy Tarnów, współorganizatorów i uczestników uroczystości dożynkowej Patronacie Prezydent podkreśla wagę wydarzenia, jego znaczenie dla tradycji i kultury narodu. Składa także serdeczne pozdrowienia i życzenia rolnikom oraz mieszkańcom gminy Tarnów: z wdzięcznością i głębokim szacunkiem dla rolników, dzięki którym Rzeczypospolita cieszy się bezcennym dobrem, jakim jest bezpieczeństwo żywnościowe jej obywateli; z serdecznymi pozdrowieniami oraz życzeniami obfitych plonów i wszelkiej pomyślności dla rolników i wszystkich mieszkańców gminy Tarnów. Szczęść Boże!

Przypomnijmy jednocześnie, iż w roku ubiegłym Para Prezydencka – Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą – Agatą Kornhauser-Dudą gościli na Dożynkach Gminy Tarnów, gdyż jak mówił Prezydent w swoim przemówieniu: – Bardzo się cieszę, że możemy być dzisiaj z Państwem na tych gminnych dożynkach. To było dla mojej żony i dla mnie bardzo ważne, żeby zrealizować tę myśl, którą mieliśmy już od pewnego czasu, tzn. żeby pojechać za wieńcem, za tym zwycięskim wieńcem – mówił Prezydent. Para Prezydencka podczas wydarzenia uczestniczyła m.in. w tradycyjnym obrzędzie dożynkowym, konkursie wieńca oraz odwiedziła stoiska reprezentujące wszystkie sołectwa gminy Tarnów. {Play}