Muzycznie, smacznie i tanecznie – tak było w Koszycach Wielkich podczas festynu rodzinnego, który odbył się w sobotę, 27 sierpnia w centrum miejscowości.

Wydarzenie, rozpoczęły gry i konkursy rodzinne, w tym m.in. konkurs strażacki, pokazy tańca towarzyskiego, zarówno standardowego, jak i latynoamerykańskiego, połączone z nauką kroków podstawowych.

Ok. godz. 17.30 koszycką scenę opanowała muzyka discofolk z hitem „Passerati”, czyli dla wszystkich zagrał Rompey. Następnie z folkowym graniem, w ludowych strojach wystąpił zespół „W kuźni u Kowala”.

Podczas festynu nie brakowało atrakcji towarzyszących. Był dmuchany park zabaw dla dzieci, loteria z nagrodami, miasteczko strażackie organizowane przez OSP Koszyce Wielkie, domowe wypieki od miejscowej szkoły, od samorządu zaś chleb ze smalcem i tradycyjnie już – bigos, którym częstował wójt Grzegorz Kozioł.

Odbył się również quiz o kominiarstwie, który przeprowadził Wiesław Zabawa, prezes Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy.

W trakcie wydarzenia przeprowadzono konkurs "TAK SMAKUJE MAŁOPOLSKA".

W godzinach wieczornych, do wspólnej zabawy tanecznej zaprosił wszystkich zespół Feniks. {Play}