Uroczyste powitanie Nowego Roku Szkolnego 2022/2023 odbyło się w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Koszycach Małych. Towarzyszył mu uczniowski montaż słowno – muzyczny, nawiązujący do 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz ataku zbrojnego Rosji na Ukrainę. -Data 1 września jest bardzo symboliczna, oznacza nie tylko koniec wakacji, ale i przypomina o smutnej rocznicy sprzed lat – wybuchu najstraszliwszej wojny w dziejach ludzkości. Dziś, w obliczu tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, pamiętamy o tym szczególnie i solidaryzujemy się z narodem ukraińskim. Wolność nie jest nikomu dana raz na zawsze, o wolność trzeba dbać – mówił wójt Grzegorz Kozioł.

Montaż słowno – muzyczny wykonali uczniowie klas od 4-8 Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych. Obecne były poczty sztandarowe ze wszystkich szkół na terenie gminy Tarnów.

Gośćmi uroczystości byli poseł RP Anna Pieczarka, która życzyła zebranym bezpiecznego i dobrego roku szkolnego oraz realizacji marzeń, zarówno tych naukowych, jak i prywatnych; Tomasz Stelmach – członek zarządu powiatu tarnowskiego, dyrektorzy szkół gminnych wraz z uczniami, nauczycielami i pracownikami; dyrektorzy przedszkoli i żłobka, radni na czele z przewodniczącą Rady Gminy Tarnów Wiesławą Miterą, sołtysi oraz księża – proboszcz parafii w Koszycach Małych, ks. Bogusław Pociask i proboszcz parafii w Koszycach Wielkich, ks. Paweł Płatek.

Gmina Tarnów ma 2 tys. uczniów, 300 nauczycieli, 7 szkół, 5 zespołów szkolno – przedszkolnych i 8 przedszkoli. -Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby nasze placówki oświatowe były jak najlepsze. Rezultatem są bardzo dobre wyniki w nauce naszych uczniów, znakomite efekty egzaminów w klasach ósmych i zadowolenie rodziców. Oświata jest naszym oczkiem w głowie – budynki szkolne i przedszkolne są dobrze wyposażone i są w nich zatrudnieni świetni nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi – dodał wójt. {Play}