Było pokoleniowo, rodzinnie, muzycznie i smacznie, mowa o XXI Parafiadzie, czyli festynie rodzinnym, który odbył się w niedzielę, 4 września, w Woli Rzędzińskiej II. Organizatorami była społeczność Parafii Miłosierdzia Bożego z ks. proboszczem Stanisławem Szufnarą oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Oprócz licznie zgromadzonej społeczności wśród obecnych byli także poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, radni Mieczysław Nytko oraz Andrzej Prendota.
Wydarzenie tanecznym krokiem rozpoczęli najmłodsi – dwuletni tancerze z miejscowego żłobka „Maluszek”. Następnie z SHOW Pokoleniowym – przedstawieniem teatralnym wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej w Woli Rzędzińskiej II. Ze sceny wybrzmiały także najpiękniejsze piosenki religijne, które kolejno prezentowali uczestnicy tematycznego konkursu. Ludową nutą przywitały wszystkich Kumotry, a Zespół Folklorystyczny Bobrowianie zagrał, zaśpiewał i zatańczył niczym „Na weselu Kasi”. W programie wydarzenia były także koncert Orkiestry Dętej OSP Wola Rzędzińska czy pokazy judo.
Dla najmłodszych również nie zabrakło atrakcji. Były dmuchane zamki, gry i konkursy oraz miasteczka strażackie i policyjne. Każdy mógł zakupić „cegiełkę szczęścia”, która następnie brała udział w losowaniu nagród głównych. Wójt gminy Tarnów oraz radny Henryk Solak częstowali  tradycyjnym bigosem od samorządu. {Play}