W Zbylitowskiej Górze, 11 września, odbył się Festyn Parafialny z okazji odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. „Parafia z sercem” – pod takim hasłem połączono modlitwę, koncerty i integrację lokalnej społeczności.

Wydarzenie rozpoczęła wspólna Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie odbyła się prawdziwa uczta muzyczna.  Koncerty miejscowych wykonawców – koncert Scholii Parafialnej oraz zespołu parafialnego Napełnieni Duchem Świętym, który oprócz piosenek religijnych zagrał najlepsze covery. W skład zespołu kierowanego przez ks. Tomasza Biernata wchodzą m.in. byli radni gminy Tarnów – Kazimierz Jarosiński oraz Zbigniew Gut. Kolejno z discopolowym graniem i  „Dziewczyną z gór” wystąpił dla wszystkich Kordian. Następnie na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Siedlisk.

Nie zabrakło atrakcji towarzyszących – był grill, dmuchane zamki dla najmłodszych, kawiarenka, gry i zabawy rodzinne. W godzinach wieczornych odbyło się losowanie nagród w loterii fantowej, w tym od poseł na Sejm RP Anny Pieczarki i samorządu, którą wręczał zastępca wójta Sławomir Wojtasik, a wydarzenie zakończył koncert pn. Młodzi pełni muzyki oraz Apel Jasnogórski.

Wydarzenie od strony organizacyjnej wsparło Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, natomiast jego organizatorami była parafia Podwyższenia Krzyża Świętego z proboszczem ks. Józefem Kaczmarskim w Zbylitowskiej Górze. {Play}