Gmina Tarnów „Pożegnała lato” w Łękawce – smacznie, tanecznie i na folkowo - z „Takim Janickiem”, czyli zespołem Teraz My.

W programie były m.in. występy dzieci z miejscowej szkoły, kominiarz na szczęście – quiz wiedzy z nagrodami, pokaz formacji tanecznej „Czym jest sezam?” – półfinalistek programu Mam Talent! Nie zabrakło muzyki ludowej w wykonaniu rodzimej Muzyki spod Bucyny i grupy śpiewaczej KGW „Kalina” czy miasteczka policyjnego i strażackiego OSP Łękawka z nauką udzielania pierwszej pomocy. Wieczorową porą zaś, energetyczną folkową nutą do wspólnej zabawy zaprosił zespół Teraz My. „W łogródecku” i z „Takim Janickiem” porwali wszystkich do wspólnej zabawy.

Za ucztą muzyczną szła w parze uczta smakowa - był bigos od samorządu, którym częstował wójt gminy Grzegorz Kozioł, degustacje od KGW w Łękawce, ciasta i kawiarenka od szkoły. Każdy mógł także wziąć udział w loterii fantowej z licznymi cennymi nagrodami. Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu latawca, którego tematyka obejmowała hasło „Wojna i pokój”. Nagrody i puchary wręczała laureatom poseł na Sejm RP Anna Pieczarka.
Festyn zakończyła zabawa taneczna z zespołem Feniks.

Organizatorami wydarzenia byli Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łękawce oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. {Play}