Seniorzy z gminy Tarnów zwiedzili jesienne Karkonosze. W dwudniowym wyjeździe w dniach 13-14 września mieli okazję zobaczyć największe atrakcje Jeleniej Góry, Karpacza oraz Wałbrzycha.

Wycieczkę rozpoczęli od spaceru zabytkowymi uliczkami Jeleniej Góry, po których oprowadzali ich przewodnicy. Kościół Łaski, Bazylika Mniejsza, cerkiew prawosławna, Rynek Starego Miasta czy panorama Kotliny Jeleniogórskiej z Wieży Zamkowej to część tego, co mogli zobaczyć w pierwszym dniu wyjazdu.
Następnie, po wspólnym obiedzie u podnóża Karkonoszy, seniorzy udali się na zakwaterowanie oraz swojską kolację w plenerze.

Program drugiego dnia wyjazdu obejmował zwiedzanie Karpacza i Zamku Książ w Wałbrzychu. Przewodnicy prowadzili wycieczkowiczów m.in. traktem spacerowym w centrum Karpacza, opowiedzieli i pokazali świątynię Wang, Dziki Wodospad i Zaporę przeciwpowodziową na Łomnicy czy Hotel Gołębiewski. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie jednego z największych co do wielkości zamków w Polsce, będącego częścią Książańskiego Parku Krajobrazowego – Zamku Książ w Wałbrzychu.

Wycieczkę zakończono wspólnym obiadem. {Play}