Seniorzy z gminy Tarnów kolejny raz udali się w podróż „Śladami Kulturowego Dziedzictwa Polski”, tym razem w Pogórze Wałbrzyskie. Największą atrakcją wrześniowego wyjazdu był Zamek Książ, czyli kompleks zamkowy, przez który przebiega Szlak Zamków Piastowskich. Jest to trzeci co do wielkości zamek w Polsce (po Zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu).

Wycieczkę Seniorzy rozpoczęli jednak od spaceru zabytkowymi uliczkami Jeleniej Góry, po których oprowadzali ich przewodnicy. Kościół Łaski, Bazylika Mniejsza, cerkiew prawosławna, Rynek Starego Miasta czy panorama Kotliny Jeleniogórskiej z Wieży Zamkowej to część tego, co mogli zobaczyć uczestnicy wyjazdu.

Główny punkt programu – zwiedzanie Zamku Książ obejmował przejście z przewodnikiem wspaniałymi komnatami zamkowymi, a także spacer ogrodami. Seniorzy poznali bogatą historię obiektu, podziwiając wspaniałe dzieło będące dziedzictwem kulturowym naszego kraju.

Wycieczkę zakończono wspólnym obiadem.

Wyjazd, zorganizowany przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów był dofinansowany w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura Dostępna”. {Play}