Zakończyła się przebudowa ul. Sosnowej w Zgłobicach. Koszt przedsięwzięcia to ponad 1 mln 100 tys. zł, przy aż 60% dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W ramach inwestycji wykonano szereg prac na łącznej długości 520 m bieżących jezdni. Droga bez asfaltu, zniszczona podczas prac przy prywatnych inwestycjach, to już przeszłość. Obecnie mieszkańcy Zgłobic mogą cieszyć się nawierzchnią z kostki betonowej. Zakres prac objął także m.in. roboty ziemne, budowę kanalizacji opadowej, podbudowę, chodniki oraz budowę dwóch tzw. sięgaczy.

- Bardzo się cieszę, że udaje nam się cały czas rozwijać infrastrukturę drogową w gminie Tarnów, zwłaszcza z takim efektem, jaki daje ulica Sosnowa. To zarówno zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców, jak i lepszy komfort i estetyka miejscowości – mówi wójt Grzegorz Kozioł. {Play}