Z inicjatywy mieszkańców w Domu Kultury w Zbylitowskiej Górze w dniach 24-25 września powstała wystawa pt. „Ludzie stąd – Zbylitowska Góra na starej fotografii”. Przedsięwzięcie zrealizowała Agata Żurek wraz z mężem – Dariuszem Żurkiem, w organizację włączył się także Klub Seniora „Ostoja” z Prezes Krystyną Więcław i Anną Kaczor. W wydarzeniu uczestniczyła licznie zgromadzona społeczność wraz z przedstawicielami – sołtysem i radnym Piotrem Rybskim, ks. proboszczem Józefem Kaczmarskim, członkiem Zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomaszem Stelmachem. Wydarzenie wsparło Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Wystawa obejmuje lata 1870-1970, przedstawia życie mieszkańców tamtych lat – uroczystości rodzinne, krajobraz, prace na roli. To fotografie pochodzące z prywatnych kolekcji, historie rodzinne, które łącznie składają się na stuletnie dzieje sołectwa. W sumie zostało zebranych ok. 700 zdjęć, z czego 440 fotografii zostało opracowanych do prezentowanej galerii.

W związku z dużym zainteresowaniem wystawę można jeszcze oglądać podczas planowanego zebrania wiejskiego w najbliższy czwartek – 29 września od godz. 18.00 oraz w dniach 1-2 października od godz. 16.00 do 19.00. {Play}