W Urzędzie Gminy Tarnów odbyły się dwa spotkania konsultacyjne w ramach prac nad Lokalną Strategią Rozwoju przygotowywaną przez Lokalną Grupę Działania Zielony Pierścień Tarnowa.

W spotkaniach udział wzięli m.in. mieszkańcy gminy, władze samorządowe, pracownicy Urzędu Gminy, radni, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe oraz przedstawiciele LGD.

Spotkanie przeprowadzono w partycypacyjnej formule warsztatów, uczestnicy w trakcie dyskusji diagnozowali mocne i słabe strony obszaru gminy oraz związane z nimi szanse i zagrożenia. Dyskusja koncentrowała się wokół wyzwań rozwojowych w następujących obszarach:
- przedsiębiorczość, rolnictwo, infrastruktura techniczna;
- kultura, rekreacja, edukacja, turystyka, zabytki;
- aktywizacja społeczna, wsparcie dzieci, seniorów, rozwój organizacji pozarządowych.

W ramach podsumowania uczestnicy określili kluczowe działania wymagające w ich opinii wsparcia.

Ponadto informujemy, iż każdy może wziąć czynny udział w pracach nad Lokalną Strategią Rozwoju i mieć wpływ na kierunki wydatkowania środków europejskich w lokalnej społeczności. Wystarczy wypełnić krótką ankietę dostępną tutaj: https://forms.office.com/r/MWzYuczD9A.

Więcej szczegółowych informacji o dalszych pracach nad Lokalną Strategią Rozwoju na stronie internetowej LGD Zielony Pierścień Tarnowa: www.lgdzpt.pl/wsparcie-przygotowawcze-2023-2027/. {Play}