Do mieszkańców trafił już najnowszy numer kwartalnika gminnego „Nowiny Tarnowskiej Gminy”. A w nim m.in. wywiad z reprezentantem Polski w pływaniu Ksawerym Masiukiem, przedstawienie osoby Ewy Gawin – Honorowej Obywatelki Gminy Tarnów, informacje o zaszczytnych wyróżnieniach – prezydenckie dla wieńca dożynkowego z Poręby Radlnej oraz Woli Rzędzińskiej I w konkursie „Małopolska Wieś”. Jak zawsze obszerny artykuł o inwestycjach, zarówno tych, które zostały wykonane, jak i tych planowanych w najbliższym czasie. Za nami sezon kulturalny, więc spora część gazetki poświęcona została wydarzeniom kulturalnym, m.in. obchodom rocznicy Bitwy Warszawskiej i Dożynkom Gminy Tarnów. Pojawiły się nowiny sportowe, w tym artykuł o brązie w Kairze wywalczonym przez szpadzistkę z Koszyc Wielkich – Renatę Kanpik-Miazgę. Wiele informacji bieżących, w tym planowanie przestrzenne, dodatek węglowy, uchwały podjęte podczas sesji Rady Gminy Tarnów, przedsiębiorczość, a także oświata, czyli nowy rok szkolny w gminie Tarnów.

Nie zabrakło jesiennych przepisów, które tym razem polecają gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Koszycach Wielkich. {Play}

>>> DO POBRANIA <<<