Seniorzy z gminy Tarnów obchodzili swoje święto – Dzień Seniora – w wyjątkowym dla regionu i Polski miejscu – Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. W wydarzeniu  uczestniczyło ok. 350 seniorów ze wszystkich gminnych miejscowości, którym towarzyszyli wójt Grzegorz Kozioł, zastępca wójta Sławomir Wojtasik, radni na czele z przewodniczącą rady Gminy Tarnów Wiesławą Miterą i wiceprzewodniczącą Katarzyna Biel, Piotr Rybski, Mieczysław Kłósek, Zbigniew Partyński, Eugeniusz Wojtarowicz, Jan Skórka oraz sołtysi – Stefan Kolak, Antoni Batko, Lucjan Olszówka, Tadeusz Stach, Andrzej Głąb, Wojciech Hońdo, Wojciech Kozioł. Powitał też wszystkich burmistrz gminy Ciężkowice – Stanisław Kuropatwa. W uroczystości uczestniczyła także poseł na Sejm RP Anna Pieczarka.   
Wspólne świętowanie rozpoczęto od zwiedzania Dworu Ignacego Jana Paderewskiego oraz spaceru po ogrodach, którym przewodniczyli gospodarze obiektu – Starosta Powiatu Tarnowskiego Roman Łucarz oraz dyrektor Centrum Łukasz Gaj. Następnie w unikatowej na skalę Polski Sali koncertowej odbyła się część oficjalna uroczystości, podczas której wszyscy radni złożyli Seniorom okolicznościowe życzenia.
- Drodzy Seniorzy, stanowicie tę najbardziej doświadczoną grupę, od której uczymy się, bierzemy wzorce.  Dlatego też chcemy Was dzisiaj uhonorować, chcemy, abyście Państwo byli docenieni, abyście czuli, że jesteście potrzebni, że jesteście energią i paliwem dla nas. Dzisiaj to my jesteśmy dla Was, tak jak Wy przez całe życie ciężko pracowaliście na to, abyśmy mogli żyć w wolnej i pięknej Polsce. Życzymy, abyśmy widzieli Państwa w takim zdrowiu, pogodzie ducha, radosnych i naturalnych jak najdłużej. Zawsze służycie pomocą, a teraz po prostu cieszcie się życiem – mówił wójt Grzegorz Kozioł. Następnie po trzech, pandemicznych latach stanowisko koordynatora ds. seniorów, które po Marii Ostrowskiej pełnił Eugeniusz Wojtarowicz, oficjalnie objęła Elżbieta Chrząszcz, członkini Klubu Seniora w Tarnowcu. – Bardzo dziękuję za zaufanie, czuję dużą odpowiedzialność. Chciałabym kontynuować rozpoczętą przez Panią Marię formę współpracy, spotykać się ze wszystkimi Klubami Seniora, poznać Państwa bliżej, Państwa oczekiwania, pomóc w realizowaniu pomysłów. Dlatego też w każdy pierwszy czwartek miesiąca będę do Państwa dyspozycji w Urzędzie Gminy Tarnów tak długo, jak będzie konieczne. Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie układać się dobrze, będzie oparta na pełnej szczerości, rozmowach i lojalności wobec siebie. Tego życzę zarówno sobie, jak i Państwu – mówiła Elżbieta Chrząszcz. Natomiast za lata współpracy, zwłaszcza w tym trudnym pandemicznym okresie, dziękował Eugeniusz Wojtarowicz, zaznaczając przy tym, iż w razie potrzeby cały czas służy pomocą.
Następnie odbył się panel z udziałem Prezesek Klubu Seniora, które przedstawiły krótkie sprawozdania z działalności poszczególnych Klubów. Mówiono o tym, co było, o zrealizowanych przedsięwzięciach, warsztatach, wycieczkach, spotkaniach okolicznościowych, ale też o tym, co przed nimi – o planach, które w najbliższym czasie czekają na realizację. Nie zabrakło słów podziękowań za całoroczną współpracę.
Na scenie, ze specjalnym koncertem z okazji 120. rocznicy urodzin Jana Kiepury  „Dla Ciebie śpiewam Małopolsko”, wystąpił dyrektor Centrum Paderewskiego – Łukasz Gaj – tenor wraz z małżonką Eweliną Szybilską – sopran, Paweł Wójtowicz - skrzypce oraz zespół Cracovia Ensemble.
Wydarzenie zakończyły obiadokolacja – gorące dania i słodkie rogaliki – przygotowana przez pracowników Centrum Kultury oraz wspólne śpiewanie z muzyką na żywo. Nie zabrakło zabawnych opowieści, rozmów sąsiedzkich i wspomnień. {Play}