Do grona Stypendystów Wójta Gminy Tarnów dołączyły kolejne osoby, tym razem mające na swoim koncie medale za osiągnięcia sportowe. To młodzież, która dzięki wielogodzinnym treningom, wyrzeczeniom i pasji dumnie reprezentuje gminę Tarnów zarówno w województwie, kraju, a nawet w Europie. Stypendia finansowe zostały oficjalne wręczone w Urzędzie Gminy Tarnów przez wójta Grzegorza Kozioła.

Oktawia Kucajda – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Cheerleaderka, która wraz z drużyną ma na swoim koncie już liczne medale zdobyte na ogólnopolskich zawodach. W 2020/2021 oraz w roku kolejnym – 2022  dziewczyny wywalczyły srebrne medale na Mistrzostwach Polski. Następnie jako zawodniczka Formacji Tanecznej Shiva Senior zdobyła aż cztery medale - dwa złote oraz dwa srebrne podczas cyklu zawodów Pucharu Polski – w Karczewie, Łochowie, Busko-Zdroju i Kielcach. W związku z tym wraz z pozostałymi zawodniczkami Formacji otrzymała powołanie do reprezentowania kadry narodowej oraz nominację na Mistrzostwa Europy w Grecji. Jednym z ostatnich sukcesów jest także uzyskanie wraz z grupą Shiva Senior II miejsca w Pucharze Polski odbywającym się w Nowym Dworze Mazowieckim.

Mateusz Kuta – uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Od 2019 r. trenuje lekkoatletykę w Międzyszkolnym Ludowym Uczniowskim Klubie Sportowym, osiąga liczne sukcesy nie tylko już w województwie, lecz także ma na swoim koncie udział w Mistrzostwach Polski. W 2021/2022 zdobył dwa brązowe medale w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Krakowie – w biegu na 300 i na 100 m. Srebro wywalczył podczas Halowych Mistrzostw Małopolski w Rzeszowie. Mateusz został powołany na zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików w Karpaczu. Wolny czas poświęca na muzykę, jest aktywnym  członkiem Orkiestry Dętej OSP Wola Rzędzińska, w której gra na trąbce.

Xymena Raputa – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Od III klasy szkoły podstawowej regularnie trenuje pikę nożną, obecnie jest czynną zawodniczką Klubu Sportowego MKS Tarnovia Tarnów i reprezentuje województwo małopolskie na poziomie ogólnopolskim. W 2021/2022 występowała w Finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet U-15 w Poznaniu oraz w Kadrze Województwa Małopolskiego w rozgrywkach Kadr Wojewódzkich. W 2020/2021 w rozgrywkach Kadr Wojewódzkich wraz z drużyną zajęła III miejsce w Polsce. {Play}