„Pojedziemy w cudny kraj literatury” – pod takim hasłem bibliotekarze gminnych filii bibliotecznych – w Zgłobicach, Woli Rzędzińskiej i Tarnowcu przeprowadzili spotkania dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych poświęcone Marii Konopnickiej.

Wspólne czytanie utworów tej jednej z najwybitniejszych polskich pisarek oraz wykład poświęcony życiu i twórczości autorki to to nie tylko zachęcenie małych czytelników do poznawania literatury, lecz także do korzystania z oferty bibliotek, do wzbudzania w nich potrzeby sięgania po książkę. Były pytania, ciekawe spostrzeżenia, ale i dobra zabawa połączona z promowaniem czytelnictwa wśród najmłodszych. Nie mogło również zabraknąć niespodzianek – każdy otrzymał książeczkę Marii Konopnickiej z najpopularniejszymi wierszami oraz gadżet promujący czytelnictwo.

Warto podkreślić, iż rok 2022 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem Marii Konopnickiej, w którym przypada 180. rocznica urodzin autorki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. {Play}