Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów w trzech bibliotekach – Woli Rzędzińskiej, Tarnowcu i Zgłobicach zorganizowało spotkania autorskie dla dzieci z Wiesławem Drabikiem – autorem i ilustratorem książek dla najmłodszych. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas wczesnoszkolnych ze szkół podstawowych z Tarnowca, Zawady, Woli Rzędzińskiej, Zgłobic i Zbylitowskiej Góry.
Wiesław Drabik to autor ponad dwustu bajek ukazujących się od 1995 r. w najpopularniejszych wydawnictwach. Właściciel kotki Frotki i wielu wierszowanych historii, o których najlepiej mogą wypowiedzieć się mali czytelnicy, od lat sięgający po książki właśnie tego autora. Do najbardziej znanych bajek należą m.in. Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków, Awantura na podwórku, Łakomczucha, Kocie łakocie, MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania.
Autor podczas prowadzonych spotkań opowiadał o pracy pisarskiej, o poszczególnych etapach wydawania książek, o seriach, które wyszły spod jego pióra. Nie zabrakło zabawnych konkursów z nagrodami, rymowanek na poczekaniu czy nagród – autorskich książek z dedykacją. {Play}

Tarnowiec

Wola Rzędzińska

Zgłobice