Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów w trzech bibliotekach – Woli Rzędzińskiej, Tarnowcu i Zgłobicach zorganizowało kolejne spotkania pod hasłem "Pojedziemy w cudny kraj literatury". Gościem spotkań dla dzieci był Wiesław Drabik – autor i ilustrator książek dla najmłodszych. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klas wczesnoszkolnych ze szkół podstawowych.

Wiesław Drabik to autor ponad dwustu bajek ukazujących się od 1995 r. w najpopularniejszych wydawnictwach. Właściciel kotki Frotki i wielu wierszowanych historii, o których najlepiej mogą wypowiedzieć się mali czytelnicy, od lat sięgający po książki właśnie tego autora. Do najbardziej znanych bajek należą m.in. Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków, Awantura na podwórku, Łakomczucha, Kocie łakocie, MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania.
Autor podczas prowadzonych spotkań opowiadał o pracy pisarskiej, o poszczególnych etapach wydawania książek, o seriach, które wyszły spod jego pióra. Nie zabrakło zabawnych konkursów z nagrodami, rymowanek na poczekaniu czy nagród – autorskich książek.

W trakcie spotkań bibliotekarze gminnych bibliotek przybliżyli najmłodszym postać Marii Konopnickiej – z okazji ogłoszonego roku 2022 rokiem autorki.
Spotkania pod hasłem "Pojedziemy w cudny kraj literatury" dla dzieci z młodszych klas szkół podstawowych prowadzone są w ramach zadania „W świecie literatury” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tarnowiec

Wola Rzędzińska