Do wszystkich przedszkoli na terenie gminy Tarnów w dniach 5-7 grudnia zawitał Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Akcja została przeprowadzona pod hasłem „Czytaj z nami, przedszkolakami” – w związku z ogłoszeniem roku 2022 rokiem Marii Konopnickiej mikołajowe prezenty nawiązywały do postaci poetki, w tym m.in. poduszki z postaciami i cytatami z bajek autorki. W trakcie spotkań były też piosenki, wierszyki oraz krótkie przedstawienia. Akcja służyła promocji czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców.

Wśród pomocników znaleźli się wójt Grzegorz Kozioł, przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, radni Mieczysław Nytko, Piotr Rybski, Henryk Solak, Mieczysław Kłósek, sołtysi Lucjan Olszówka, Tadeusz Stach, Antoni Batko i Stefan Kolak oraz pracownicy Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Akcja „Czytaj z nami, przedszkolakami” została zorganizowana w ramach projektu „W świecie literatury” w ramach programu Promocja czytelnictwa ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jodłówce-Wałkach

Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP PW. Józefa w Woli Rzędzińskiej

Przedszkole Publiczne w Woli Rzędzińskiej

Niepubliczne Przedszkole w Tarnowcu