Na zaproszenie poseł Anny Pieczarki i poseł Anny Paluch seniorzy z wszystkich Klubów Seniora z terenu gminy Tarnów wzięli udział w „Senioraliach Kolędowych” w Nowym Targu. Podczas spotkania świątecznego nasi seniorzy śpiewali kolędy wspólnie z przyjaciółmi z całego Podhala, Spisza i Orawy. Gościem honorowym spotkania była Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej.  - Wspólne kolędowanie to jedna z najpiękniejszych świątecznych tradycji i cieszę się, że razem z seniorami  mogliśmy ją kultywować w Nowym Targu. Osoby starsze są szczególną grupą, która przez wiele lat budowała polską gospodarkę, tworzyła rynek pracy. Mam nadzieję, że Senioralia Kolędowe dla wszystkich uczestników będą szczególnym, wypełnionym śpiewem czasem spędzony w miłym towarzystwie – mówiła w trakcie wydarzenia minister Marlena Maląg.

Na scenie wystąpiły zespoły i chóry - nie tylko seniorów. Artystyczny program rozpoczęło Stowarzyszenie Muzyka Świata AKORD z Nowego Sącza i seniorzy z gminy Niedźwiedź oraz Mszany Dolnej. Zabrzmiała kolędowa klasyka, która królowała już do końca spotkania, umilonego poczęstunkiem. - To był koncert pełen wzruszeń i emocji. Była okazja usłyszeć kolędy i pastorałki w góralskich aranżacjach. Wydarzenie było też okazją do nawiązania nowych przyjaźni z Seniorami z Podhala – podsumowuje wyjazd Elżbieta Chrząszcz, koordynator ds. Seniorów gminy Tarnów. Wyjazd wsparło Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. {Play}